Cytaty

Trochę magii może zająć długą drogę.

Roalda Dahla, James and the Giant Peach

Tajemnica jest podstawowym odwołanie magii. Po tajemnice są znane, mag staje się zwykłym manipulatorem, aktor w dramacie przejściowym, który ma niewielki wpływ, ponieważ publiczność zna zakończenie wyprzedzeniem.

MILBOURNE CHRISTOPHER Magic: A History Picture

Magia dramatu jest nieskończenie silniejsze niż magia oszustwa. To tak dyspozycji magik jak to jest aktorem. Jedyną różnicą jest to, że aktorzy biorą za pewnik, natomiast kilka zaklinaczy są nawet świadomi, że istnieje.

HENNING NELMS, Magia i widowiskowości

Wyznaję, że magia uczy wiele zbędnych rzeczy i ciekawy prodigies dla ostentacji; zostawić je jako puste rzeczy, ale nie może być nieświadomi ich przyczyn. Ale te rzeczy, które są dla zysku ludzi – dla odwrócenia się od złych zdarzeń, gdyż zniszczenie czarów, do utwardzania chorób, do eksterminacji od urojeń, dla zachowania życia, honoru, lub szczęścia – można to zrobić bez obrazy Boga lub urazu do religii, ponieważ są one tak opłacalne, więc konieczna.

Heinrich Cornelius Agrippa, Three Books of Occult Philosophy lub Magii

Nie chcę realizmu. Chcę magię!

Tennessee Williamsa, Tramwaj zwany pożądaniem

Nie ma nic szczególnego w świecie. Nic nie magia. Wystarczy fizyki.

Chuck Palahniuk, Diary

Magia i wszystko, co jest przypisane do niego jest głębokie przeczucie kompetencji nauki.

Ralph Waldo Emerson, eseje

Magic jest wydział cudownej mocy, pełne większości głównych tajemnic, zawierający najbardziej głęboką kontemplację najtajniejsze rzeczy, wraz z natury, siły, jakości substancji i cnót tym, a także znajomość całej natury i objawiło go poinstruować us dotyczące odmiennej umowy i rzeczy między sobą, skąd produceth jego wspaniałe efekty, łącząc zalety rzeczy poprzez zastosowanie jednej z nich do drugiego.

Heinrich Cornelius Agrippa, Three Books of Occult Philosophy lub Magii

Magia nie jest to praktyka. Jest to żywy, oddychający sieć energii, że z naszą zgodą, może otaczać każde nasze działanie.

DOROTHY MORRISON, Codziennie Magia

Możemy wybrać, aby działać na niższym poziomie świadomości i po prostu istnieć, dbając o nasze mienie, jedzenia, picia, spania i zarządzania w świecie jako pionki elementów, lub możemy wznieść się na nowe, wyższe poziomy świadomości, pozwalając się do wykraczają poza nasze środowisko i dosłownie stworzyć nasz własny świat – świat prawdziwej magii.

WAYNE W. Dyer prawdziwa magia

Kłopot z magią jest to, że nie ma zbyt wiele po prostu nie można naprawić. Gdy coś pójdzie nie tak, glimpsing junkyard Faerie i wrony, które mogą przekształcić się dziewcząt iz powrotem nie pomagało. Użyteczna magia nigdy nie jest w zasięgu ręki. Trzy życzenia i genies w butelkach, buty siedmiu ligowych, niewidzialnych płaszczach iw ogóle. Pozostają one w historii, a tu w szerokim świecie, musimy radzić sobie najlepiej jak potrafimy sami.

Charles de Lint, The Onion Dziewczyna

Skuteczna magia jest transcendentny charakter.

George Eliot, Middlemarch

Jest magia, ale trzeba być czarodziejem. Trzeba uczynić magię.

Sidney Sheldon, Czy boisz się ciemności?

To jest ludzka natura chce wierzyć w gusła maga – ale też obrócić się przeciwko nim i pogardzać mu chwilę, że popełni najmniejszy błąd, który ujawnia jego sztuczek. Osoby na widowni są wstyd było tak łatwo zdumiony i winią wykonawcę do ich łatwowierności.

Dean Koontz Odd Thomas

Nie potrzebujemy magii, by zmienić świat. Wykonujemy wszystkie siły musimy już wewnątrz siebie: mamy moc wyobrazić lepsze.

J. K. Rowling, mowy Harvard Alumni Association, 2008

Wszechświat jest pełen magicznych rzeczy cierpliwie czekając na nasz rozum rosnąć ostrzejsze.

EDEN PHILLPOTTS, Cień Podania

Policjant na Florydzie może stracić pracę po próbowała rzucić zaklęcie na jej szefa. Tak, kiedy poprosił o komentarz, jej szef na to: „Ribbit”.

Jimmy Fallon, Late Night with Jimmy Fallon, 2 grudnia 2011

Kochałem magiczne sztuczki od czasu miałem sześć czy siedem lat. Kupiłem książek o magii. Zrobiłem magiczne dla moich rodziców i ich przyjaciół. I celował w showbiznesie od pierwszych dni, a magia była sposobem na biedaka dostania się: kupić trick za 2 $ i masz czynu.

STEVE MARTIN, Time Magazine, 24 sierpnia 1987

Niewiara w magię można wymusić biedną duszę, wierząc w rządzie i biznesie.

Tom Robbins, I kowbojki mogą marzyć

Prawdziwa magia nie chodzi o zdobycie władzy nad innymi: chodzi o zdobycie władzy nad sobą.

ROZMARYNY GUILEY, The Encyclopedia of Magic i Alchemii

Każda wystarczająco zaawansowana technologia jest nieodróżnialna od magii.

Arthur C. Clarke, Profiles of the Future

Prawdziwa magia jest sztuką i nauką zmiany stanów umysłu do woli.

DOUGLAS MONROE, W 21 Lekcje Merlyn

Magia nie istnieje. Kto może wątpić, gdy istnieją tęcze i kwiaty, muzykę i wiatrem